Eesti Juveel | Ehted, käekellad, lauahõbe

Ehete hooldamine

Ehteid tuleks hoida eraldi karbis/kotis kaitstuna niiskuse, pőrutuse ja ereda valguse eest.

Soovitame eemaldada ehted magades, majapidamis- ja muid töid tehes, trennis või saunas/ujumas käies.

Ehtige end pärast parfüümide, kosmeetika ja hooldusvahendite pealekandmist.

Säilitage ostudokumendid.

Hooldage oma ehteid korrapäraselt spetsiaalsete hooldusvahenditega vői konsulteerige klienditeenindajaga.

Hoolikalt hoitud ehted kaunistavad Teid pikalt ning lasevad Teil särada väärikalt!

Lauahõbeda hooldamine

Parim viis lauahõbeda hooldamiseks on  kasutada neid iga päev. Peske hõbetooted (hõbetatud tooted)  ükshaaval käsitsi soojas seebivees.  Veele võite lisada veidi nuuskpiiritust, seejärel kuivatage esemed pehme rätikuga. Ärge leotage tooteid! Ei soovitata kasutada masinpesu. Kui soovite, et esemed lausa säraksid, pange need peale pesu 10-15 minutiks kartulikeeduvette ja seejärel kuivatage pehme rätikuga.

Kui hõbeesemed ei ole pikka aega kasutatud, võib nende pinnale tekkida hõbesulfiidi kiht, mille värvus võib varieeruda kahvatukollasest kuni mustani. Sellisel juhul on vaja hõbeesemeid enne puhastamist puhastada spetsiaalsete puhastusvahendite – nt puhastuslapiga (Hagerty silver care jms). Peale puhastamist toode üle pesta ning kuivatada. Spetsiaalsete puhastusvahendite puudumisel võite kasutada hambapulbri ja nuuskpiirituse segu ning pehmet lappi. Hõbetooted (hõbetatud tooted) võivad  tumeneda ka kokkupuutel mõningate toiduainetega (sibul, munakollane,  keedusool, majonees jne).

Ärge kasutage hõbetoodete (hõbetatud toodete) puhastamiseks abrasiivseid vahendeid – harju. Hoidke hõbetooted  (hõbetatud tooted) vastavates karpides või pakendis, et nad ei kriimustuks ja tumeneks. Ärge hoidke hõbeesemeid ruumis, milles hoitakse või on hoitud kemikaale ja väävlit sisaldavaid materjale (kummi).

Hõbetoodete (hõbetatud toodete)  puhastamiseks võib kasutada  spetsiaalseid  lappe  või pastasid, pärast lappidega puhastamist toode üle pesta ja kuivatada.