Eesti Juveel | Ehted, käekellad, lauahõbe

EESTI JUVEEL

Eesti ehte- ja lauahõbedamaailma kroonijuveel

Meie missioon

Eesti Juveel on osa Eesti identiteedist.
Meie missiooniks on olla Eesti ehte ja lauahõbeda ostja teejuht, luues tähendusi ning aidates orienteeruda ehte ning lauahõbedamaailmas.
Eesti Juveel on esinduspood – välismaa ehe eestlasele ja eesti ehe välismaalasele. 

Kuidas me teistest eristume?

Eesti Juveel eristub teistest pakkujatest oma suurima ning esinduslikuima valikuga Eestis toodetud kuld- ja hõbeehetega ning kogu Baltikumi parima valikuga lauahõbedaga. Meie tugevuseks on oma tootmine siin samas Eestis, mis annab meile palju erinevaid võimalusi klientidele nende erisoovides vastu tulla. Juhindume ehteid disainides ning tootes Eesti ehteostja eelistustest.
Kauplustest võid leida  Eestis tuntud brände nagu nt Lummus, New Vintage by Kriss aga ka välismaiseid kaubamärke nagu Sueno, Ecos Jewel,  Kohinoor, Papiroga, Sokolov.
Valikus on käekellad brändidelt Tommy Hilfiger, Candino, Festina ning Paul Hewitt.

Eesti Juveeli eellugu

Eesti Juveel (varem JUVEEL) on kauplus, mis on alguse saanud firmast nimega Juveel OÜ. Viimane (endine Tallinna Juveelitehas) tegeleb suures mahus ehete- ja lauahõbeda tootmisega ning hulgimüügiga üle Eesti. Tegemist on Baltikumi suurima lauahõbeda tootjaga.

Juveel OÜ eelkäija, kunstilise graveerimise, emailimise ja pressimise ettevõte “Roman Tavast” alustas tegevust Tallinnas 1923. aastal.  
Ettevõte tootis vääris- ja teistest metallidest erinevaid tarbeesemeid ja iluasju. Seal valmisid kõik tolleaegsed riiklikud teenetemärgid, kokku üle 1200 eksemplari. Toodangut eksporditi mitmesse riiki. 1936. aastal saadi Pariisi maailma-näituselt pronksmedal. Teise maailmasõja järgsetel aastakümnetel kujunes ettevõte endise Nõukogude Liidu üheks suuremaks hõbeda- ja juveelitoodete valmistajaks, kus kõrgaastail töötas üle 700 töötaja.
1990-ndate aastate algus avas lauanõudele, märkidele ja ehetele uued turud Läänes.
1994. aastal ettevõte erastati Eesti ja Norra kapitaliga osaühinguks. Uueks nimeks sai Juveel OÜ. Eesti Juveelitehas jätkab traditsioonilist tegevussuunda, eksportides toodangut nii Ida- kui ka Lääne- Euroopas, samuti SRÜ riikidesse. Avati kaupluste kett JUVEEL, mis on tänaseks muutnud oma nime. Uueks nimeks sai Eesti Juveel.