Eesti Juveel | Ehted, käekellad, lauahõbe

KASULIKKU

Tervendav hõbe

Hõbe on tervislik ja tema kasulikud omadused on teada olnud  juba ammustest aegadest ning on au sees ka tänapäeval. Hõbe oli üks esimesi metalle, mille inimene kasutusele võttis.

Hõbedat kaevandati juba 4000 aastal e.m.a.ning sellest valmistati põhiliselt sööginõusid. Juba sellel ajal teadsid inimesed, et joogivesi ja muu söögi tegemiseks kasutatavad vedelikud säilivad hõbedast nõudes värskena kauem kui teistest materjalidest nõudes. Sellest ajast on teada ka hõbeda ravitoime. Hilisemad teaduslikud uuringud on kinnitanud hõbeda ioonide ja soolade tugevat bakterite ja viiruste vastast toimet.

Tänapäeval kasutatakse hõbedat eelkõige valdkondades, mis on tihedalt seotud inimese tervisega. Lauahõbedat hinnatakse mitte ainult tema ilusa ja suursuguse välimuse järgi, vaid just tema tervislike omaduste pärast. Ka kodus saab meist igaüks koduste vahenditega oma tervise eest ise seista, selleks jooge vett, mida olete hoidnud hõbenõus või vett, milles olete hoidnud hõbelusikat. Kuna hõbedaioonid on desinfitseeriva toimega, püsib vesi kaua värske ja on tervendav. Niisiis, aitab lauahõbe eelkõige hoida ja säästa teie tervist. 

Kui Te ei leidnud endale sobivat teemat ja Teil on küsimus, millele tahate vastust siis kirjutage meile.